radom-info.pl

Kiepski mecz Sprataka Trnawa w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy - niesamowicie ważny triumf wicemistrza PKO Ekstraklasy.

Kiepski mecz Sprataka Trnawa w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy - niesamowicie ważny triumf wicemistrza PKO Ekstraklasy.

08.08.2022, 09:43

Fani piłki z naszego kraju są przyzwyczajeni do tego, iż kluby piłkarskie z Polski nie osiągają triumfów na arenie międzynarodowej. Najlepszym tego przykładem może być przykładowo to, że najbardziej widowiskowym triumfem ostatniej dekady jest to, że w roku 2016 Legia wywalczyła awans do grupowych zmagań Champions League. Oczywiście nie udało się w tamtym czasie zapewnić sobie awansu do fazy pucharowej, lecz przygoda mistrzów Polski z Pucharem Europy we wspomnianym sezonie była naprawdę interesująca. Z pewnością nie można tak nazwać przygody z Ligą Mistrzów ekipy Lecha z Poznania, który wywalczył tytuł mistrza Polski w poprzednim sezonie. Drużyna mistrza Polski już w I rundzie kwalifikacji została wyeliminowana z rywalizacji o Champions League. I dlatego musi rywalizować w najniższym poziomie klubowych zmagań a konkretnie Europa Conference League.

Ciężko zaprzeczyć temu, iż wielkie oczekiwania kibice futbolowi z naszego kraju pokładają w ekipie Rakowa. Od początku eliminacji zespół trenowany przez szkoleniowca Papszuna radzi sobie naprawdę świetnie. Gra wicemistrza polskich rozgrywek wygląda dobrze dla kibica i widać, iż został tam wdrożony pomysł. Tutaj warto także pochwalić zarząd tego klubu, który fantastycznie dogaduje się z Papszunem. W ten sposób w Częstochowie został utworzony kolektyw, który zdoła bić się o mistrzowski tytuł. Między innymi dlatego fani piłki nożnej w Polsce liczą na to, że wicemistrz polskiej Ekstraklasy da radę awansować do Ligi Konferencji, ale również zdobędzie tytuł mistrza Polski. Ten cel był niesamowicie blisko w ubiegłym sezonie, jednak w ostatnich spotkaniach zabrakło już klubowi wicemistrza PKO Ekstraklasy mocy. W poprzedni czwartek ekipa Rakowa Częstochowa rozgrywała mecz ze Spartakiem Trnawa. Bardzo dużo dziennikarzy sportowych uważało, że wicemistrz Ekstraklasy powinien bez większego problemu sobie poradzić z przeciwnikiem. Ostatecznie wicemistrz PKO Ekstraklasy zwyciężył rezultatem 2:0 po 2 trafieniach Iviego Lopeza. To zwycięstwo w dużym stopniu przybliżył ich do dostania się do czwartej rudny kwalifikacji Europa Conference League.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij