radom-info.pl

Niesamowite spotkanie w wielkim finale rozgrywek o Puchar Polski!

06.05.2022, 13:37

Wśród futbolowych sympatyków z Polski krajowe rozgrywki piłkarskie potrafią wzbudzić różne odczucia. Mogą się zdarzyć takie chwile, gdy mamy okazję czuć dumę i mamy ochotę dopingować polskich kadrowiczów ze wszystkich swoich. Często na grę klubów piłkarskich z naszego kraju naprawdę trudno się spogląda i takich sytuacji też nie brakuje. W odniesieniu do starcia finałowego rozgrywek o Puchar Polski mogliśmy liczyć na pasjonujący pojedynek i nie dało się temu zaprzeczyć. I faktycznie dobrze zaznaczyć, że starcie finałowe było bardzo intrygujące. Na przeciw siebie stanęły Lech z Poznania oraz częstochowski Raków, w tej chwili dwie najlepsze ekipy piłkarskie z naszego kraju. Te dwie ekipy walczą też o to, kto za dwie kolejki zostanie mistrzem Ekstraklasy.

Stawka finałowego meczu bez najmniejszych wątpliwości była z tego powodu jeszcze większa. Ogranie głównego przeciwnika do tytułu mistrza w tak ważnym meczu to bez cienia wątpliwości gigantyczny cios. Obie te ekipy liczyły na wygraną, jednakże triumfator jak zwykle mógł być tylko jeden. Znacznie skuteczniejszą ekipą piłkarską w przypadku tego starcia był Raków Częstochowa. Fantastyczne predyspozycje piłkarskie prezentowali szkoleni przez trenera Papszuna gracze. ciężko nie pogodzić się z faktem, że zasłużyli na triumf, gdyż byli skuteczniejszą drużyną od Lecha z Poznania pod niemal każdym elementem. Ostateczny rezultat pojedynku finałowego między Rakowem z Częstochowy, a Lechem z Poznania to 3:1. Zawodnicy częstochowskiego Rakowa nieustannie kontrolowali sytuację, a finałowego spotkania było wiele emocji. Na prowadzenie wyszli niezwykle błyskawicznie, gdyż już po 6 minutach i już prowadzenia i już tej przewagi nie oddali. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy częstochowski Raków strzelił bramkę numer dwa, która umożliwiła im wyjść na drugie 45. minut ze sporym zapasem. W drugiej połowie piłkarze Lecha z Poznania usiłowali nadrobić straty, jednakże dali radę strzelić wyłącznie jednego gola. Gracze Rakowa strzelili do bramki chwilę przed końcem pojedynku i tym samym przypieczętowali swoje zwycięstwo w starciu finałowym rozgrywek Pucharu Polski.