radom-info.pl

Ogromne emocje podczas starcia finałowego rozgrywek Ligi Europy pomiędzy Rangers FC, a Eintrachtem Frankfurt!

21.05.2022, 09:30

W sezonie 2021/2022 zmagania Ligi Europejskiej były naprawdę pasjonujące i trzeba mieć świadomość tego faktu. Mieliśmy możliwość zobaczyć wiele emocjonujących pojedynków i ciężko było wskazać faworyta do finalnego triumfu. Na pewno gigantycznym zaskoczeniem było to, że w fazie pucharowej rozgrywek Ligi Europejskiej grała Barcelona, która odpadła z Champions League. Piłkarze z Hiszpanii start sezonu mieli trudny, lecz wiosną prezentowali się znacznie lepiej. Mnóstwo dziennikarzy sportowych twierdziło, że głównym faworytem do wygranej w Europa League jest właśnie Barca. Jednak to wszystko zmieniło się w chwili, kiedy do Hiszpanii przyjechał Eintracht Frankfurt. Piłkarze z Hiszpanii byli naprawdę zdziwieni i przegrali z niemieckim Eintrachtem z Frankfurtu 2 do 3. I od tego czasu rozpoczęła się niezwykła dyspozycja graczy Eintrachtu Frankfurt.

Niemiecka drużyna dała radę wywalczyć awans do meczu finałowego rozgrywek w Europa League, gdzie drużyna Rangers FC była ich rywalem. W trakcie tej edycji Ligi Europejskiej drużyna ze Szkocji też spisywała się wspaniale i z pewnością był to właściwy przeciwnik dla niemieckiego klubu. Naprawdę dużo piłkarskich sympatyków przybyło do Sewilli, gdzie rozgrywany był finałowy mecz Ligi Europy. I właśnie na skutek tego na trybunach obserwować mogliśmy prawdziwe święto piłkarskie. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż starcie to było naprawdę równe. O wiele lepiej zaczęli je jednak piłkarze Rangers FC, którzy zdołali objąć prowadzenie 1:0. Gracze niemieckiej drużyny jednak nie zamierzali się poddawać, i z tego powodu po paru minutach odpowiedzieli bramką. Nie nie podziwialiśmy już goli do ostatnich minut spotkania i dlatego arbiter ogłosił dodatkowe trzydzieści minut gry. W dodatkowym czasie gry również nie padła rozstrzygająca bramka, więc w rezultacie o zwycięzcy Ligi Europejskiej zdecydować miały jedenastki. W rzutach karnych lepszą drużyną był niemiecki Eintracht, który wygrał wynikiem 3:2. To była bez większych wątpliwości fenomenalna okoliczność dla wszystkich fanów niemieckiego Frankfurtu.