radom-info.pl

Triumf ukraińskiej narodowej kadry rezultatem 3 do 1 w barażowym pojedynku ze szkocką reprezentacją!

03.06.2022, 12:34

Piłkarscy fani z całej Europy w zeszłym tygodniu z zaciekawieniem czekali na starcie Ukrainy z narodową reprezentacją Szkocji. Jeszcze całkiem niedawno byłoby to w pełni zwyczajne spotkanie, ale okoliczności uległy zmianie. Na początku to starcie miało zostać rozegrane w marcu, jednak przeszkodą była atak rosyjskiej armii na teren Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy zapytała o opóźnienie spotkania, na co zgodziła się federacja piłkarska FIFA. Świeży termin ogłoszony został na 1 czerwca i obydwie drużyny były gotowe do walki. Z pewnością niezwykle trudno było wytypować faworyta do wygranej w tym spotkaniu barażowym. Do tego spotkania piłkarze drużyny narodowej Ukrainy podchodzili z gigantyczną motywacją, żeby pokazać światu, iż są zmotywowani i przygotowani do walki na boisku.

Natomiast narodowa reprezentacja Szkocji chciała potraktować to starcie jak wszystkie inne. Selekcjoner od pierwszych minut powtarzał swoim zawodnikom, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Narodowa kadra Ukrainy słynie z tego, że jest w stanie tworzyć błyskawiczne kontrataki, które najczęściej kończą się bramką. Należy podkreślić fakt, że to spotkanie naprawdę było niesamowicie elektryzujące. Ukraińscy piłkarze jednak byli tego wieczoru znacznie lepsi od swoich oponentów. W 33 minucie udało im się strzelić bramkę numer jeden, gdy do bramki dał radę trafić Andrij Jarmołenko. Prezentacją świetnie zorganizowanej gry zawodników z Ukrainy, którzy świetnie studzili akcje ofensywne reprezentacji narodowej Szkocji była pierwsza połowa meczu barażowego. Wynikiem 1:0 dla narodowego zespołu Ukrainy zakończyła się pierwsza odsłona barażowego meczu. W drugiej połowie barażowego spotkania mieliśmy szansę podziwiać aż 3 bramki. Dwa razy do siatki strzelali gracze narodowej reprezentacji Ukrainy i raz Szkoci. W rozrachunku końcowym mecz zakończył się rezultatem trzy do jednego na korzyść Ukrainy. Narodowa drużyna Ukrainy wciąż ma szansę na wyjazd na mundial, który rozgrywany będzie w Katarze dzięki temu zwycięstwu.