radom-info.pl

W całym kraju od zeszłego czwartku rozprzestrzeniają się demonstracje w związku ze zmianą w prawie polskim dotyczącą legalności aborcji

W całym kraju od zeszłego czwartku rozprzestrzeniają się demonstracje w związku ze zmianą w prawie polskim dotyczącą legalności aborcji

28.10.2020, 12:06

W 80 miejscowościach w Polsce i w dwudziestu w innych krajach, protestować postanowiły wyjść pełnoletnie kobiety, ale też i mężczyźni razem z młodymi osobami, celem dania wyrazu niezadowoleniu w sprawie decyzji Trybunału względem legalnej aborcji. W czwartek, w godzinach porannych 22 października, rada Trybunału zadecydowała, że usunięcie ciąży w wypadku nieodwracalnego uszkodzenia embrionu ma być niezgodne z zapisami Konstytucji. Od tego momentu cały czas są manifestacje, mające na celu wykazanie rozczarowania w owej idei. Manifestującym wtórują slogany: "To jest wojna" lub "Piekło Kobiet". Pojawiają się również teksty, jak przykładowo "Wyp*******ć", a także "***** ***", gdzie w puste pola da się wstawić slogan, w śmiałym tonie nakazujący wynosić się partii rządzącej. Młodsi, podobnie jak i starsi Polacy postanowili wyruszyć na ulice, żeby okazać swoją komitywę z protestującymi, które pozbawiono prawa do decydowania dzięki rządowej decyzji. Setki tysięcy ludzi w wielu polskich miastach oraz tysiące poza granicami kraju chce oświadczyć, że tego typu przepis nie może pojawić się w prawie i pokazać swoją opozycję co do koncepcji aktualnie rządzącej partii.

Skala strajków jest kolosalna

Już na początku na protest przyszło całe mnóstwo ludzi, a specjalnie pełnych oburzenia kobiet. W liczniejszych miejscowościach, protestujących były tysiące, ponadto też w małych miasteczkach wielu ludzi pokazywało opór, stawiając się pod urzędami miejskimi oraz kierując się na tzw. "spacery". Podczas manifestacji wykrzykiwanych jest wiele haseł, odśpiewywane są pieśni, natomiast na banerach można odnaleźć różnego rodzaju napisy, jak chociażby "Moje ciało, mój wybór" albo No women, no kraj. Jednak generalnym oznaczeniem, które jest widoczny bez przerwy, została błyskawica w kolorze czerwonym. Pełno osób pracujących w mediach i gwiazd albo przyłącza się do manifestacji, wkraczając na ulice swoich miast, bądź też rozpowszechnia posty w social mediach, dając wyraz swojemu wsparciu dla strajku. Przedstawiciele Kościoła Katolickiego jak również partia, która aktualnie rządzi, którzy apelują o zaprzestanie demonstracji uważają, że Strajk Kobiet to rozbój, którego celem jest zniszczenie Polski.

W całej Polsce ponad 400 tysięcy ludzi dało o sobie znać na wielu ulicach w aż ponad czterystu manifestacjach, jednakże największą liczbę osób demonstrujących można było znaleźć w stolicy Polski. Zarówno Szczecin, Kraków, Poznań a także wiele innych wojewódzkich miast zostały ogarnięte strajkami. Nie wolno zapominać o protestach w Niemczech, Londynie, we Włoszech, ale i również w Norwegii lub Australii. Na ulicach licznych miast niemalże codziennie można zobaczyć protesty, które mają na celu walkę o prawa kobiet w naszym kraju. W piątek 30 października ma się odbyć największy do tej pory sprzeciw.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij