radom-info.pl

Sensacyjne rozstrzygnięcie w pierwszej rundzie zmagań Ligi Europy! Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak Moskwa i przejęła pozycję pierwszą w grupie C!

Sensacyjne rozstrzygnięcie w pierwszej rundzie zmagań Ligi Europy! Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak Moskwa i przejęła pozycję pierwszą w grupie C!

17.09.2021, 10:29

Warto sobie uświadomić, że piłkarskie zespoły z naszego kraju strasznie rzadko gwarantują kibicom radosne emocje w rozgrywkach europejskich. W większości przypadków drużyny z Ekstraklasy szybko odpadają w rozgrywkach eliminacyjnych i kończą swoją przygodę w europejskich pucharach i przyzwyczailiśmy się do tego. W obecnym sezonie fani piłki nożnej z Polski mogli być jednak znacznie mocniej ucieszeni z formy polskich klubów. W końcowym rozrachunku tylko Legia Warszawa awansowała do zmagań grupowych europejskich rozgrywek, jednak reszta zespołów w trakcie potyczek kwalifikacyjnych poradziła sobie całkiem dobrze. Jednakże dzisiejszego dnia mamy chęć się skupić na poczynaniach Legii Warszawa, która podczas wieczoru w środę rozpoczęła rywalizację w grupowej fazie Ligi Europejskiej. Oponentem w pierwszym starciu grupowej batalii był Spartak Moskwa, a więc niezwykle mocny klub wywodzący się z Rosji.

Naprawdę dużo dziennikarzy przed tym spotkaniem jednomyślnie uważało, że warszawskiej Legii niezwykle ciężko będzie starać się o jakiekolwiek punkty. Spartak z Moskwy przed tym spotkaniem zdawał się klubem znacznie silniejszym i mistrz PKO Ekstraklasy musiał się naprawdę starać, aby wywalczyć chociaż remis w tym meczu. Jednak rzeczywistość przedstawiała się trochę inaczej, co bez najmniejszych wątpliwości jest fantastyczną nowiną dla sympatyków piłki nożnej z naszego kraju. Zawodnicy prowadzeni przez Czesława Michniewicza od pierwszych minut pojedynku zagwarantowali gospodarzom i w paru przypadkach byli bardzo blisko strzelenia gola. Bez cienia wątpliwości zawodnicy Spartaka byli naprawdę zdziwieni tym, w jaki sposób ten pojedynek rozegrali piłkarze mistrza rozgrywek polskich. Gra mistrza Polski była bardzo rozważna i mogliśmy dostrzec w niej koncepcję na ten mecz. W sytuacji, kiedy na tablicy pojawiła się ostatnia minuta spotkania zapowiadało się na to, iż pojedynek zakończone zostanie wynikiem remisowym. W doliczonym czasie jednak zawodnicy warszawskiej Legii zorganizowali niesamowitą kontrę, która zakończyła się golem dla gości strzelonym przez Kastratiego. Jeszcze w końcówce pojedynku gracze Spartaka jeszcze starali się ustrzelić wyrównującą bramkę, jednak brakło im czasu i to właśnie zawodnicy mistrza polskich rozgrywek mogli celebrować trzy punkty.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij